Karadeniz bölgesi hariç ülkemizin her bölgesi güneş ışınlarını yüksek derecelerle almaktadır. Bu durum güneşe maruz kalan her şeyin renginin solmasına neden olmaktadır. Hatta araçlarda güneş yanığı denilen kalıcı hasarlara neden olabilmektedir. Karadeniz bölgesinin ise güneş ışınları daha az alması araçların boyasının korunmasına tek başına yeterli değildir, kış mevsiminde yağan kar’dan yansıyan ışınlar araçlara ciddi zararlar vermektedir. 

Güneşin, kuş pisliklerinin ve asit yağmurları gibi diğer çevresel etkenlerin araçlar boyası üzerindeki olumsuz etkisini minimuma indirmek için boya koruma çalışması yapılması gerekmektedir. Boya koruma işlemini araçların boyasının üzerinde görünmez bir katman oluşturarak, güneş ışınlarının bu katman tarafından emilmesi ile aracın boyasına herhangi bir zarar gelmesinin önüne geçilmektedir. Ayrıca araçların boyasına zarar veren bir diğer unsur kuş pislikleridir. Zarar vermesinin sebebi ise, kuş pisliği içinde ki yüksek asit miktarıdır. Bu asit aracın boyasına ciddi hasarlar verebilir. Boya koruma işlemi gerçekleştirilen araçlarda, zararlı asit boyaya ulaşamaz. Boya koruma faydaları arasında, aracın boyasındaki renk değişiminin önüne geçilerek orijinal boyasının korunması da bulunmaktadır. Boya koruma işlemleri pek çok metot kullanılarak gerçekleştirilebilir. Fakat bilinmelidir ki hangi uygulama yapılırsa yapılsın kaliteli ürünler tercih edilmesi gerekmektedir. 

Boya koruma filmi, aracınızın boyasını fiziksel unsurlara karşı korumaktadır. Bunun yaygın örneğini motor kaputunun bir kısmına çekilen boya koruma filmi ile görülebilmektedir. Bu film aracın motor kaputuna sıçrayabilecek taş vb. parçaların aracın boyasına zarar vermesini önlem amaçlıdır. Sadece aracın motor kaputu değil tamamı bu uygulamaya tabi olabilir. Boya koruma filmi ince ve şeffaf bir tabaka olarak uygulanır, aracın boyasına herhangi zarar vermemektedir.

Seramik kaplama yöntemi araç yüzeyinin özel maddeler kullanılarak çizilme ve güneş ışınlarına karşı korunması uygulamasıdır. Seramik kaplama sayesinde aracın dış unsurlara karşı olan direnci artmaktadır. Güneşin yıpratıcı etkisi araç üzerinde zarara neden olmamaktadır. Alanında uzman kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen seramik kaplama çalışması 6 ay ile 1 yıl arasında garantilidir. Boya koruma fiyat listesi ise uygulanan işçilik ve kullanılan malzemelerin kalitesi baz alınarak hazırlanmaktadır. Unutulmamalıdır ki kaliteli malzemeler ve deneyimli işçilik olmadan boya koruma işleminden verim alınması mümkün değildir.

Zencar'da Yapılan Çalışmalardan Bazılarıİstanbul Bağcılar Mahmutbey'de bulunan Zencar Oto Servisimize gelerek boya koruma hizmetimizden yararlanabilirsiniz.


 Zencar Özel Servis Tanıtım VideosuBu video ile zencar özel serviste yapılan çalışmalar hakkında bilgi vermeye çalıştık. Türkiye'de ilk olan A'dan Z'ye servis konsepti ile özel servise ve araca dahil her alanda hizmet vermekteyiz. Bizler için kaliteli hizmet ve uygun fiyat müşteri memnuniyeti için en önemli değerlerden biridir. YouTube kanalımız üzerinden örnek uygulamalı videolarımızı izleyerek bilgi alabilirsiniz. 

Ayrıca sizler için hazırladığımız servisimize gelmeden sorularınızı sorabileceğiniz ustaya sor platformu üzerinden ürün hizmet ve fiyatlarımız hakkında bilgi alabilirsiniz.

WhatsApp üzerinden fiyat bilgisi almak için: 0555 167 4045 numaralı telefona aracın görsellerini gönderebilirsiniz.