Oto Tamir Nedir?

Yaşam şartlarımızı kolaylaştırmak, kalabalıklaşan hayat ve trafik yoğunluğunda ulaşım imkanlarımızı arttıran hayatımızın vazgeçilmez birer parçası olan araçlarımız zaman geçtikçe ve kullanım süreleri arttıkça çeşitli sorunlarla karşılaşabiliyorlar. Araçlarımızda çıkan en ufak sorundan ciddi problemlere kadar her türlü sorunu oto tamircilerde halledebiliriz. Araçlarımızın belirli mesafelerden sonra genel periyodik bakımlarını yaptırmamız gerekmektedir, zamanı gelince yaptırılmayan araç bakımları hem aracın daha büyük sorunlarla karşılaşmasına hem de araç sahiplerinin can güvenlikleri açısından sorunlara neden olabilir.

Oto Tamirci Seçimlerinde Dikkat Edilecekler

Araçlarımızı oto tamire götüreceğimiz zaman dikkat etmemiz geren bazı hususlar vardır bunlar başta maliyet ve işin ehil ustalar tarafından yapılması olacaktır ayrıca şu kriterlere de dikkat edilmeli;

  • Öncelikle belirttiğimiz güvenilir bir oto tamircisini bulabilmek için daha önce oto tamir ihtiyacı olup da aracını tamire götüren yakınlarımıza danışarak bilgi alınmalıdır.
  • Aracınızı götüreceğiniz oto tamirciyi belirledikten sonra tamiri yapacak kişiye vereceğimiz bilgilere son derece dikkat etmeliyiz vereceğimiz yanlış bilgiler nedeniyle aracımızın onarımı bir yana daha büyük sorunlara neden olabiliriz.
  • Gideceğimiz oto tamircideki çalışanlarının kalifiye olmasının yanında kullandığı malzeme kaliteleri de son derece önemlidir araçlarımızı test ettirmemiz gereken bir durumda ustaların beceri ve kalitesi ne kadar iyi olursa olsun aracımızı takacağımız bilgisayar sisteminin orijinal olmaması yanlış teşhise neden olabilir bu da yanlış onarıma sebep olur ve istemediğimiz sonuçlarla karşılaşabiliriz.
  • Araçtaki sorunun tespitinden sonra onarım için gereken parçaların teminine gereken maliyet sorulmalı ve uygun maliyetlere yaptırabileceğiniz oto tamirciler tercih edilmeli.
  • Araç onarımı yapılmaya başlandığı zaman araçta yapılacak her türlü işlemden haberdar olmak için oto tamirdeki yetkililerle sürekli irtibat halinde olunmalı ve araca yapılacak en ufak bir müdahale de bile haber verilmesi gerektiği istenebilir.
  • Aracın onarımı bittikten sonra detaylı inceleme için oto tamirde bulunan bir yetkiliyle aracın testini yapmalıyız. Araçtaki sorunun tam olarak giderildiğinden emin olmadan ödeme işlemini yapmamalıyız.
  • Aracı teslim alırken gerekli evrakları oto tamir yetkilisinden istemeyi kesinlikle unutmayınız ileride yapılan onarımdan dolayı bir sorun meydana gelirse elinizde bir belgenin bulunması sizin açınızdan yaralı olacaktır.
  • Eğer aracınızın oto tamirde bırakmanız gerekliyse aracınızın kilometresini kaydedip aracınızın sizden habersiz kullanılmasının önüne geçebilirsiniz Yukarıda belirttiğimiz unsurlara dikkat edilmesi hem aracınız hem de sizlerin sağlığı açısından son derece önemlidir.

Milyonlarca aracın trafikte gezdiği İstanbul'da güvenilir bir oto tamir servisi bulmak zordur. Her şey de olduğu gibi otomobillerde de zamanla ve kullanıma bağlı olarak eskime ve yıpranmalar meydana gelir. Bu yıpranma belirli bir seviyeye ulaştığında aracın işlevselliğinde bozulmalara neden olur. Bu bozulmaların tamir eden ustalar ve sanayideki oto tamircilerinde yaşanılan en büyük sorun dürüstlük sorunudur.

  

Aracını oto tamircilerine götüren çoğu kişi ustalar tarafından aldatılmıştır. İşin acı yanı bir çok kişi aldatıldığının bile farkında değildir. Çünkü çoğu kişi araçlardan meydana gelen arızanın teknik nedenleri ve nasıl tamir edilmesi gerektiği hakkında bilgi sahibi değildir. Bu nedenle  oto tamirciler genellikle olmayan arızaları varmış gibi anlatıp daha çok para almaya çalışırlar. Hatta sağlam parçalar dahi arızalı denilerek değiştirilmektedir. Daha sonra bu parçalar diğer müşterilere satılmaktadır.

Zen Car, oto tamir sektöründe yaşanan bu olumsuzluklara karşı en önemli prensibini güvenilirlik olarak seçmiştir. İlk servisini İstanbul Mahmutbey caddesinde açan Zen Car, 1300 metrekarelik servis alanı ise müşterilerine oto tamir hizmeti vermeye devam edecektir. 1999 Yılında kurulan Yeşil Otomotiv'in bir markası olan Zen Car bu sahtekarlıkların önüne geçmek ve müşterinin sonsuz güvenini kazanmak için çalışmaktadır.

Aracınızda meydana gelebilecek her türlü mekanik arızayı en hızlı ve ekonomik şekilde gidermekteyiz. İşinde uzman oto tamir ustalarımız arıza tespitini yaptıktan sonra size arızanın neden kaynaklandığı konusunda bilgi verecek ve yapılması gereken işlem veya işlemleri size anlatacaktır. Yapılması gereken işlemlerin fiyatını muhasebe servisimizden öğrenebilirsiniz. Peki hangi tür mekanik arızaları tamir ediyoruz?

Zencar Özel Serviste Yapılan Diğer Çalışmalar

Bağcılar Mahmutbey'de bulunan özel servisimize gelerek ustalarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Aracınızın her türlü ihtiyacı için uygun fiyat kaliteli hizmet garantisiyle çalışmaktayız.