İstanbul'da bulunan 1300 m2 oto servisimizde kaporta/boya, mekanik onarım, oto elektrik, tamir ve perdiyodik bakım dahil hizmet vermeye devam ediyoruz.

Ülkemizde her yıl yüz binlerce aracın satıldığını göz önüne aldığımızda otomotiv sektörünün hızla büyüdüğünü söyleyebiliriz. Otomotiv sektörünün en önemli parçalarından birisi olan oto servis hizmetleri de her gün değişmeye devam ediyor. Aracımızın bakım, tamir, onarım ve temizlik gibi hizmetlerini veren oto servis merkezleri eski sanayi usulünden çıkmaya başlamış bulunuyor. Özellikle oto sanayilerde bir çoğumuzun başına gelen sahtekarlıklardan sonra, işini düzgün yapan servisler önem kazanmaya devam ediyor.

1999 yılında otomotiv sektörüne giriş yapan Yeşil Otomotiv'in bir markası olarak hizmet vermeye başlayan Zen Car, 1300 m2'lik oto servisi ile kaliteli hizmeti ve güveni müşterileriyle buluşturmaya devam ediyor. Zen Car olarak otomotiv sektöründe karşılaştığımız sorunlara yeni konseptimiz ile çözüm sunmaya devam ediyoruz.

Zen Car oto servis hangi hizmetleri veriyor

Yeşil Otomotiv markası olan Zen Car'ın İstanbul Bağcılar'da bulunan 1300 m2'lik oto servis merkezinde verdiği hizmetleri üç başlık altında sınıflandırabiliriz:

Oto Servis Hizmetleri

 • Kaporta / Boya
 • Periyodik Bakım
 • Mekanik Tamir
 • Oto Elektrik
 • Boyasız Göçük Düzeltme (PDR)

Oto Güzellik & Koruma Hizmetleri

 • Boya Koruma
 • Seramik Kaplama
 • Oto Kuaför / Detaylı Temizlik

Modifiye & Tuning Hizmetleri

 • Folyo Kaplama / Renk Değişimi
 • Oto Cam Filmi
 • Chip Tuning / Yazılım
 • Modifiye

Hangi araçlara servis hizmeti sağlıyoruz?

Zen Car özel bir oto servis merkezi olduğundan dolayı piyasada bulunun her marka binek ve hafif ticari araç markalarına servis hizmeti sağlamaktadır. Oto servis merkezimizde her markanın kaporta/boya, motor rektefiye, şanzuman tamiri, boyasız göçük onarımı, folyo kaplama, seramik kaplama ve periyodik bakım gibi tüm hizmetleri veriyoruz.

Oto servislerde yaşanan sahtekarlık olayları

Birçok insan aracında meydana gelen teknik arızanın neden kaynaklandığını bilemediği için maalesef ki kandırılmaktadır. Özellikle ülkemizde bu tür olaylar çok sıklıkla yaşanmaktadır. Genellikle oto sanayilerdeki ustaların araçlardaki sağlam parçalara arızalı diyerek değişmesi gerektiğini söyleyerek kazancını arttırmaya çalışmaktadır. Hatta ve hatta oto sanayilerde sağlam motora dahi arızalı deyip rektefiye ve tamir yapanlarla karşılaşıyoruz.

Bazen de araçta bir sorun olduğu zaman ustalar yanlış tahminler yürütebilmektedirler. Öyle ki yanlış teşhis koyup parça değişimi yaptıktan sonra bile aynı sorunun devam ettiğini görüyoruz. Bu tarz olaylar maalesef çok sık yaşanmaktadır. Bu nedenle güvenilir bir oto servis merkezine aracınızı götürmeniz çok önemlidir.

Zen Car olarak en temel prensiplerimizden birisi bu tür olayların önüne geçerek müşterinin mağdur olmasını önlemektir.

Her ne kadar ehliyet kurslarında otomobillerin mekanik yapısı hakkında bilgi verilse de günümüzde sürücülerin birçoğu kullandıkları araçların mekanik yapısı hakkında yeterli bilgiye sahip değil. Hatta araç kullanan insanlar için önemli olan tek şey aracı nasıl kullanacaklarıdır. Halbuki otomobiller mekanik açıdan insan metabolizmasına benzerler ve bütünlük içinde çalışırlar. Bu açıdan zarar gören herhangi bir parça otomobilin çalışmasını bütünüyle etkileyebilir.

Kullandığımız otomobilin bozulması aslında birçok neden kaynaklanabilir. Aracın iç yapısı yani mekaniği ile ilgili bir problem yaşandığında, götürdüğümüz oto serviste yapılan işlemler “mekanik tamir??? adı ile bilinir. Mekanik tamir sırasında aracın sorun yaşadığı parçası tespit edilir ve tamiri, onarımı, değişimi ile bu sorun çözülmeye çalışılır. Aracı periyodik bakım için oto servise götürdüğümüzde sorun tespiti açısından mekanik yapısı da kontrol edilecektir.

Periyodik bakım sırasında aracın bütün mekanik parçaları gibi motor da bakımdan geçer. Motorun işleyişini sağlayan elemanlarının eskimesi, yıpranması ve bu durumlar sonucunda sağlıklı çalışamayacak hale gelmesi durumunda “motor rektifiyesi??? adı verilen bütün parçaların yenilenmesi işlemi yapılır. Herhangi bir arıza sonucu oto servise götürülen motorun ise arızalı parçası tespit edilir ve bu parçanın değişimi veya onarımı ile arıza çözüme kavuşturulur.

Motorun en önemli parçalarından biri olan “triger kayışı??? hayati önem taşıyan bir parçadır. Bu kayışın fazla çalışması sonucu kopması veya yerinden kayması büyük tehlikelere sebebiyet verebilir. Bu tür durumlardan aracın periyodik bakımını ihmal etmeyerek korunabiliriz. Periyodik bakım sırasında aracın tüm parçaları tek tek kontrol edilir ve ilerleyen günlerde sorunsuz bir şekilde çalışacak duruma getirilir. Triger kayışı gibi çok önemli parçalar yıpranmış durumda ise yenisi ile değiştirilmelidirler.. 

Aracın başından geçen talihsiz kazalar sonucu oluşan hasarlar yine oto servislerde “kaporta, boya tamiri??? adı altında yapılabilmektedir. Macun yardımı ile yapılan bu işlemler öncelikle kartlar üzerinde denenir ve araca bu şekilde uygulanır. Ayrıca bu işlemler fazlasıyla basittir ve aracınızı hiçbir tehlikeye sokmayacaktır. Kaportada oluşan içe göçmüş görüntü ise aynı boya işlemi gibi basit ve zararsız bir şekilde uygulanabilir, gözünüze batan ve sizi rahatsız eden çürük gibi durumlar ise zımpara yardımı ile ortadan kaldırılabilir. Yağlı çekiç olarak da duyduğumuz “boyasız göçük tamiri???, kaportada oluşan göçük, çürük gibi istenmeyen durumları aracın boyasına zarar vermeden düzeltilmesidir. Adından da anlayacağımız üzere bu işlem için aracın iç tarafından dışarıya doğru bir kuvvet uygulanır. Aracın içeriye çöken bölümü böylece boya zarar görmeden düzeltilmiş olur. Bazı durumlarda aracın iç bölgesine ulaşılamıyor olunması sebebi ile boyaya zarar vermeyen yapışkanlar kullanılır. Yapışkanlar ardımı ile içeri çöken bölge dışarıya doğru çekilir ve hasar en iyi şekilde ortadan kaldırılır. Bu yöntemler sonucunda aracın tam olarak eski haline dönmesi için boyasız onarım ekipmanları yardımı ile aracın hasar görmüş görüntüsü ortadan kaldırılır. Boya gibi ekstra bir işlem uygulanmadığı için araç da değer kaybetmemiş olur.

Aracın götürüldüğü oto servise göre yapılan işlemlerin ücretleri farklılık gösterebilir. Örneğin bir sigorta şirketi ile anlaşmalı olan oto serviste yağ değişim işlemi tamamen ücretsiz olabilir ya da sigortanın karşılamadığı kısmı ödenebilir. Bunun dışında birçok sigorta şirketi farklı kampanyalar ile aracınızı sigortalayabilir. Yağ değişimi de birçok sigorta şirketi tarafından karşılanır ve sizin ekstra bir ücret ödemenize gerek kalmaz.

Vites kutusu olarak da tanıdığımız şanzıman, motordan aldığı gücü gereken tork değerinde şafta iletme ile görevli bir parçadır. Bu kadar önemli bir mekanik parça olan şanzıman, tabii ki aracın performansını önemli ölçüde etkilemektedir. ??anzıman tamiri ise oldukça karışık bir işlemdir. İşlemin zor olmasının sebebi ise arızalı parçanın bulunması fazlasıyla zahmetli bir iştir. Fazlasıyla zaman ve emek isteyen bu işlem sonucunda parça tespit edilir ve orijinal parça ile değişimi yapılır. Değişim sonucunda araç yeniden eski performansını sergileyebilecektir.

 Zencar Özel Servis Tanıtım Videosu

Bu video ile zencar özel serviste yapılan çalışmalar hakkında bilgi vermeye çalıştık. Türkiye'de ilk olan A'dan Z'ye servis konsepti ile özel servise ve araca dahil her alanda hizmet vermekteyiz. Bizler için kaliteli hizmet ve uygun fiyat müşteri memnuniyeti için en önemli değerlerden biridir. YouTube kanalımız üzerinden örnek uygulamalı videolarımızı izleyerek bilgi alabilirsiniz. 

Ayrıca sizler için hazırladığımız servisimize gelmeden sorularınızı sorabileceğiniz ustaya sor platformu üzerinden ürün hizmet ve fiyatlarımız hakkında bilgi alabilirsiniz.

WhatsApp üzerinden fiyat bilgisi almak için: 0555 167 4045 numaralı telefona aracın görsellerini gönderebilirsiniz.

FİYAT TEKLİFİ İSTE

YUKARI