Sürekli Turbo Bozan Opel Corsa

SERGEN DEMİRCAN / 18.05.2024 / SON DÜZENLEME 2019-05-25 08:52:20
Sürekli Turbo Bozan Opel Corsa

Toplamda 6 kez turbo bozan ve turbosu yenilenen Opel Corsa aracın 7. kez tekrar bozuluyor olması sorusuna cevap verdik.

Soru: Arkadaşlar öncelikle merhaba aracım opel corsa 1.7 dtı İlk aldığım zaman turbosundan ıslık sesi geliyordu sonra söktürüp hyrbit turbo yaptım aradan 2.5 ay sonra turbom mil kesti ve tekrar söküp revizyon yapıldıktan sonra takılıp yağ basıncı felan ölçülüp (hararet 90 da iken yağ basıncı 1 bar ) takıldığında hiç bir problem yoktu ertesi gün tekrar turbo yağ bastı ve beyaz duman attı daha sonra gittim cıkma turbo aldım onu taktım hard yazılım vardı orjinal yazılımına çevirdim 2 hafta o turboya bindim balans yaptı ve turbo sıkışıp basınç vermeyip tekrar yağ bastı ve beyaz duman attı sonra tekrar turbo taktım yine aynı şekilde turbo dan şuan balans sesi geliyor şuan arabayı sıkıştırsam sanki turbo gidecek bu kano hakkında önerisi ve bilgisi olan arkadaşlardan destek ve yardım bekliyorum sizce ne yapmayalım Tamirciler herşey normal diyor ama bir terslik var ve bu beni maddi manevi üzmeye basladı bu benim 6.cı turbom ve balans yapıyor şuan. Bu süreçte her turbo değişiminde yağ yağ filtresi herşey yenilendi. Şimdiden herkese çok teşekkürler olumlu olumsuz yorumlarınızı bekliyorum


Cevap: Fatih Bey merhabalar, yaşadığınız sorun aracın turbo bozulmasına sebep olan başka bir arızasından kaynaklanması mümkün. Anladığımız kadarıyla turbo arıza şekilleri de farklılık gösteriyor. Örneğin yazılım ile basın değerleri fazla açılan turbonun bozulması olağan. Aracı çok fazla zorlamaya bağlı olarak da bozulması kabul edilebilir. Yapılacak en mantıklı şey aracın detaylı kontrollerini yapıp sorunun neden kaynaklandığını tespit etmek olacaktır. Yoksa sürekli aynı sorunu yaşayıp masraf etmeye devam edebilirsiniz. Yakınlardaysanız buyrun Mahmutbey Mah. İnönü Cadde No: 119A Bağcılar/İstanbul zencar özel servise gelin ustalarımız konu ile ilgilensinler.

1 YORUM

  • Honda Civic
    2019-05-25 13:48:41
    Merhaba bende 2016 model Honda Civic var aracımda turbo galiba devreye girmiyor. Önceden aracım devir yükselince hız artıyordu koltuğa yaslıyordu. Şimdi devir yükselince çok az bir fark oluyor. Turbo tamiri yeterli mi olur yoksa yeni turbo mu lazım?

YORUM YAZ

FİYAT TEKLİFİ İSTE

YUKARI