Peugeot 307 Silkeleme Problemi

SERGEN DEMİRCAN / 23.10.2021 / SON DÜZENLEME 2019-03-01 13:25:39
Peugeot 307 Silkeleme Problemi

Uzun yolda seri süratlenmelerde herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum. Fakat düşük süratle gitmek zorunda kaldığım ve yavaş ivmelendirdiğim zamanlarda özellikle 1. ve 2. viteslerde belli devirlerde (genelde 1800-2000 rpm bandında) devir saatinde salınım oluyor ve arabayı hafiften silkeliyor.

Soru: Merhabalar ustam öncelikle soruya cevap vereceğiniz için şimdiden teşekkür ediyorum. Çok fazla uzatmadan benim asıl meseleye gireyim. Bende 2006 model 90 beygir 1.6 hdi comfort Peugeot 307 araba var. Arabamın Km'si 87000 de. Uzun yolda seri süratlenmelerde herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum. Fakat düşük süratle gitmek zorunda kaldığım ve yavaş ivmelendirdiğim zamanlarda özellikle 1. ve 2. viteslerde belli devirlerde (genelde 1800-2000 rpm bandında) devir saatinde salınım oluyor ve arabayı hafiften silkeliyor. Salınım başlayınca gaza yükleniyorum o zaman silkeleme işlemini kesiliyor ama o zaman da seri şekilde devirleniyor. Anlatmaya çalıştığım sıkıntı 100-200 rpm lik bir aralıkta yapıyor bu aralığı geçince düzeliyor. Bir süredir bu sıkıntıyı hız artırarak gaza yüklenerek aşmaya çalışıyorum ama silkeleme şiddeti zaman geçtikçe artmaya başladı ve artık bir arayış içine girdim. İnternette peugeot silkeleme problemi yazdığımda sizin siteyi gördüm ve soru sordum cevap için şimdiden teşekkürler.

Cevap: Hüseyin Bey merhabalar, anlattığınız şikayetlerle servisimize başvurular geliyor. Gelen şikayetlerin sorunu genellikle bobin kabloları veya ana bobinlerden kaynaklanıyor. Aynı şekilde sizin aracınızdaki problemin kaynağı da bunlar olabilir. Fakat net teşhis için bağcılarda bulunan zencar özel servisimize gelebilir ya da 0555 1674045 numaralı telefonumuzu arayıp doğrudan ustamız ile görüşebilirseniz hem kesin teşhis koyulabilir hem de soruna göre ücretlendirme planlanabilir. Nazik sözleriniz için biz teşekkür ederiz. Servisimize geldiğinizde Ustaya Sor platformundan sorup geldiğinizi belirtirseniz ustalarımız fiyat konusunda yardımcı olacaktır. Şimdiden iyi sürüşler dileriz.

Zencar Servis Müdürü Abdullah Demirhan 

Sorularınızı Link üzerinden sorabilirsiniz. Ustaya Sor

İstanbul Bağcılar Mahmutbey'de bulunan Zencar yetkili servisimize gelerek ya da WhatsApp 0555 167 4045 üzerinden aracın görselini atarak fiyat bilgisi alabilirsiniz.

YouTube Kanalımıza Abone Olarak Güncel Videolarımızı Takip Edebilirsiniz. Aşağıda örnek videolarımıza göz atabilirsiniz.

Göçük hasarlı Mercedes değer kayıpsız düzeltme

Kaporta hasarlı Volkswagen Golf değer kayıpsız düzeltme

Göçük hasarlı Volkswagen ve Skoda değer kayıpsız düzeltme

1 YORUM

  • ISA SAYGILI
    2020-08-02 16:24:27
    HOCAM BENIM ARACTADA BUNA BENZER BI SORUN VAR BENIM ARAC SOGUKKEN BIR SORUN YOK HARARET 70 GECINCE ARAC TEKLIYOR PATLATMA YAPIYOR BANA DA YARDIMCI OLURMUSUNUZ BOBIN BUJI DEGISTI AKLIMA GRANK SENSORU VE ISI MUSURU GELIYOR ARAC 307 PEJO 1.6 110 LUK

YORUM YAZ

FİYAT TEKLİFİ İSTE

YUKARI