Audi A3 Hararet Problemi

SERGEN DEMİRCAN / 18.05.2024 / SON DÜZENLEME 2019-04-19 09:44:05
Audi A3 Hararet Problemi

2002 Model Audi A3 aracın durduk yere hararet göstergesinin yükselmesi ses yapması ve beyaz duman çıkarması problemi

Soru: Selamlar, 2002 model otomatik Audi A3 aracım var.  Aracımı yaklaşık 3 yıl önce aldım ve ilk aracım. Son 3 aydır yaşadığım sorunlar aşağıdaki gibidir.

Arabayı aldığımdan beri hararet göstergesi 80 inin üzerine hiç çıkmadı. Bu nedenle rahat yolculuklar yapıyordum. En son bulunduğum şehirde sıkışık trafikte park yeri ararken ibrenin 90 olduğunu fark ettim. İşlerim olduğu için de açık park yerine girdim. Araba ses yapmaya başladı ve arabanın içi beyaz bir duman doldu. 5 dk sonra arabayı tekrar çalıştırdım. Hararet çok yükseliyordu. O an park yerinde arkada araç birikmesi sonucu ani manevrayla boş bir yere geçtim diğer araçlara tehlike oluşturmasın diye. İşlerimi hallettim ama aklım araçtaydı. Geldiğimde antifirizin hiç kalmadığını fark ettim. Yakında bir yerden aldım ve doldurup aracımla ayrıldım. 2-3 dk sonra tekrar hararet 100 seviyelerini gördü. Yine dumanlar çıktı, boş bir yere çektim servisi aradım. Bu arada yeni doldurduğum antifiriz yan koltukta oturan kişinin ayaklarının olduğu yere geldi. Kalorifer radyatörü gitmiş, değiştirildi. 1 ay sonra şehir içinde hararet ibresi 90'ı gördü. Ve yine dumanlar çıktı ama bu sefer kaputtan duman çıkmaya başladı. Kalorifer borusu çatlak olduğu için değiştirildi. Son zamanlarda yaşadığın sorun şu : Hararet ibresi 90 olduğunda bende yine bir panik başlıyor. Yine bir şey olacak diye. Geçen hafta İstanbul trafiğine girdim , çıkana kadar bildiğim bütün duaları okudum. Servis hararet ibresi 90 normal olduğunu söyledi fakat olay şöyle başlıyor. Araba belli bir zaman sonra hararet ibresi 60 iken arabanın içinde yanık veya çürük yumurta kokusu benzeri bir koku yayılıyor ve ibre ondan sonra yükselmeye başlıyor. 90 üzerine hiç çıkmadı ama yayılan koku aracın içinde herkesi rahatsız ediyor ve 1-2 dakika sürüyor koku. Ayrıca daha önce trafik kırmızıda durduğumda -D- konumunda arabada hiç sorun yaşamazdım. Ama son 3 aydır trafikte beklerken araç -D- konumunda motor sesi değişiyor ve titreme yapıyor. Hemen -N- konumuna alıyorum. Aynı titreme ve ses -R- konumunda da oluyor. Geri geri parklarda sorun yaşıyorum. İki konuyla ilgili yorumlarınızı bekliyorum, Teşekkürler.

Cevap:Cüneyt bey merhabalar evet servisin dediği doğrudur 90 seviyesi normaldir. ancak anlattığınız olayların sebebi çok farklı nedenler olabilir, radyatör suyunun motor kısmında olan bir problem veya rolanti düşüklüğünden kaynaklı olabilir. olabilir size tavsiyemiz en yakın servise fazla zaman kaybetmeden gitmeniz çok iyi olur eğer düşünürseniz Bağcılar mahmutbey'de bulunan zencar servisimize de gelebilirsiniz.

İstanbul Bağcılar Mahmutbey'de bulunan Zencar yetkili servisimize gelerek ya da hasar/arıza görünebilir bir yerdeyse WhatsApp 0555 167 4045 üzerinden aracın görselini atarak fiyat bilgisi alabilirsiniz.

YouTube Kanalımıza Abone Olarak Güncel Videolarımızı Takip Edebilirsiniz. Aşağıda örnek videolarımıza göz atabilirsiniz.

Değişensiz Kaporta Düzeltme (Kaporta hasarlı Volkswagen Golf değer kayıpsız düzeltme)

Boyasız Göçük Düzeltme (Göçük hasarlı Seat Leon değer kayıpsız düzeltme)

1 YORUM

  • Sedat Güngör
    2019-05-25 13:50:14
    Herkese tavsiye ederim çalışanlar işinde usta, fiyatları diğer özel servislere göre çok daha uygun. Aracımı kaplamak için gittip göçükler vardı onları onarıp kapladılar hala daha sorunsuz biniyorum. Ama renk seçenekleri çok fazla değil.

YORUM YAZ

FİYAT TEKLİFİ İSTE

YUKARI