Araç Kaplama Nedir Nasıl Yapılır

SERGEN DEMİRCAN / 23.10.2021 / SON DÜZENLEME 2018-09-21 09:10:41
Araç Kaplama Nedir Nasıl Yapılır

Bu içerikte zencar oto serviste yapılan araç kaplama uygulaması hakkında bilgi vermeye çalıştık. Dileriz faydamız dokunur.

Her araç sahibi yeni bir araç satın alırken alacakları araçta bulunmasını istedikleri bazı özellikler vardır. Her alıcı bütçesine ve zevkine göre alacağı aracı dizayn etmek ister ancak belirli zaman sonra yaptıkları değişiklikler kendilerine sıradan gelmeye başlar ve farklı alternatiflere yönelmeye başlarlar. Bu noktada son yıllarda ciddi anlamda revaçta olan araç kaplama kişilerin bu farklılık isteklerine cevap verebilmeyi başarmıştır. Aracın kaplatılması sonucu araçtaki yenilenme hissi kişiyi tam anlamıyla tatmin etmektedir. Folyo kaplama ile arcınızı istediğiniz renk ile kaplayıp arcınızın görüntüsünü ilk günkü gibi farklılaştırabilir, aracınızdaki çizikleri kapatabilir ve aracınızın yüzeyinde oluşabilecek dış kaynaklı sorunları da önleyebilirsiniz. Folyo kaplama işlemini yaptıracağınız servis seçimi son derece önem arz etmektedir. Aracınızı kaplama konusunda acemi bir servise götürmeniz durumunda aracınızın yüzeyinde istenmeyen sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Araç kaplamamızı yaptıracağımız yerdeki teknik ekip ve ekipman yeterliliği istenen sonucu almamız için ciddi öneme sahiptir. Folyo kaplama işlemleri sırasında kaplamaya has makinelerin yanında deneyimli personele de ihtiyaç vardır. İstenilen renk ve farklı desenler kaplama için özel yapıştırıcılar ve makineler yardımıyla deneyimli personeller tarafından araç yüzeyine kaplanır. Araç kaplama uygulaması araçlarımızı dış etkenlerden kar yağışı güneşin zararlı ışınları asit yağmuru gibi araç yüzeyi için zararlı etkenlerden korur bu da kişilerin araçlarını kullanırken son derece gönül rahatlığı ile araç kullanmalarını sağlar. Araç kaplamada dezavantaj olarak görülebilecek tek durum araç içerisinde aracı kaplattığımız renkten farlı bir renk ile boyalı bir yer mevcutsa bu da dışarıdan bakıldığı zaman farklı bir görüntüye sebep olabilir. Araç kaplama uygulamaları kullanım durumları ve bulundukları konumdaki doğal şartlara bağlı olarak on yıla kadar dayanabilmektedirler. Araç kaplama fiyatları ise kaplamada kullanılan malzemenin yabancı ülke menşeli olduğu için döviz kuruna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Kabaca araç kaplama fiyatları istenilen malzemenin kalınlık renk ve araç büyüklüğüne göre 2500 ile 6000 arasında farklılık göstermektedir. Kaplama yaptırmayı düşünen kişilerin maliyet konusunda en ucuzu bulmaktan ziyade araç açısından en avantajlı olanın seçilmesi önem arz etmektedir. Çünkü maliyet açısından belki uyguna yapılan kaplamalar kısa sürede deforme olabilir ve aracınız açısından daha ciddi sorunlara yol açabilir.


ARAÇ KAPLAMANIN RESMİYET DURUMU


Araç kaplama yapılırken dikkat edilmesi gereken konuların belki de en önemlisi yapılan kaplamanın ruhsata işlenip işlenmeyeceği konusudur. Yapılan kaplama aracın orijinal renginden farklıysa aracı tanımanın eski rengine göre olanaksız olması durumundan dolayı yapılan kaplamanın ruhsata işlenmesi gerekmektedir. Ancak yapılan kaplama aracın rengiyle aynı ise ruhsata işlenmesine gerek yoktur gönül rahatlığı ile aracımızı kullanmaya devam edebiliriz.


YouTube kanalımızdan araç kaplama uygulama videolarımızı izleyerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Araç folyo kaplama ile ilgili aklınıza takılan soru varsa ya da fiyat bilgisi almak isterseniz ustayasor platformumuz üzerinden ya da telefonla arayarak bize ulaşabilirsiniz.

1 YORUM

  • Kahraman çifci
    2020-04-29 23:07:07
    Teşekkürler

YORUM YAZ

FİYAT TEKLİFİ İSTE

YUKARI