Zencar Oto Elektrik

SERGEN DEMİRCAN / 23.10.2021 / SON DÜZENLEME 2019-04-11 11:50:03
Zencar Oto Elektrik

Zencar Oto Servis olarak oto elektrik konusunda elimizden geldiğince bilgi vermeye çalıştık.

Oto Elektrik Servisi

Oto elektrikçiliği mesleği araçların elektrik aksamlarını inceleyen herhangi bir arızası olup olmadığını tespit eden, aracın elektrik aksamının yenilenmesi aşamasını takip eden meslek dalıdır.

Oto Elektrik Servisinde Yapılan Çalışmalar

Oto elektrikçiler araçtaki elektrik düzeneğiyle çalışan her türlü aksamda meydana gelebilecek sorunlardan sorumludurlar ve bu aksamları onarma yeteneğine sahiptirler. Oto elektrikçileri'nin sorumlu oldukları bazı araç bölümleri şunlardır.

  • Araçta bulunan aydınlatma sistemleri
  • Araçta bulunan ısıtma sistemleri
  • Aracın genel elektrik tesisatındaki eksiklikleri halleder ve döşemelerini gerçekleştirir.
  • Elektriksel parçaları onarır veya gerekirse değiştirir.
  • Farklı modellerdeki araçların marş motorları, marş şalterleri, alternatörler, alternatör regülatörleri, aydınlatma sistemleri, far ayarları, akü, alet tablosu, göstergeler gibi aksamları kontrol eder ve onarımlarını gerçekleştirir.

Oto Elektrik Servislerinde Kullanılan Malzemeler

Oto elektrikçileri mesleklerini icra ederken çeşitli alet ve edevatlar kullanırlar. Bunlar arasında çeşitli ayarlarda tornavidalar, penseler, inç ve matrik takım anahtarları, hidrometre, kutupbaşı, lehim tabancası vb. aletler bulunmaktadır.

Oto Elektrik Servislerindeki Ustalar Nasıl Olmalıdır

Oto elektrik mesleğini tercih eden kişilerde belirli bazı özelliklerin bulunması gerekmektedir. Bunlardan bazıları kısaca şunlardır;

  • İnce işçilik için el becerisine sahip olmalıdırlar.
  • Hassas bölgelerde çalışacakları için titiz olarak çalışma ahlakları olmalıdır.
  • Sürekli gelişen elektrik aksamlarını takip edebilmek için fen ve teknolojiye alakalı ve istekli olmalıdırlar.
  • İnce detaylı çalışma yapacakları için detaylı bakabilmeli ve ayrıntılara odaklanabilen bir yapıya sahip olmalıdırlar.

Oto elektrikçiliği mesleğinde eğitim ise çıraklık ve ustalık belgelerinin alınmasıyla resmiyet kazanır ve bu belgelerden ustalık belgesine sahip kişiler kendi işletmelerini açarak serbest çalışabilirler.

 Zencar Oto Serviste müşteri memnuniyetini artırmak için oto elektrik kapsamında alanında tecrübeli ve yetenekli ustaları istihdam etmekteyiz. Bu sayede de oto elektrik servisi olarak, müşterilerimizin ihtiyaçlarını en uygun fiyatlara karşılamaya çalışacağız. 

Aracınızda bulunan oto elektrik arızaları konusunda ustalarımıza oto elektrik hizmeti, ücreti hakkında soru sormak için Ustaya Sor platformumuzu kullanabilirsiniz. Dilerseniz direk İstanbul Bağcılar Mahmutbey'de bulunan zencar servisimize gelerek aracınızı ustalarımıza gösterebilirsiniz. 

 


YORUM YOK

YORUM YAZ

FİYAT TEKLİFİ İSTE

YUKARI