Yedek Parça Alırken Dikkat Edilecekler

SERGEN DEMİRCAN / 23.10.2021 / SON DÜZENLEME 2019-04-11 11:42:53
Yedek Parça Alırken Dikkat Edilecekler

Yedek parça nedir hangi durumlarda kullanılır ve yedek parça alırken nelere dikkat edilmeli gibi sorulara bu yazımızda cevap vermeye çalıştık.

Yedek Parça Neden Gereklidir?

Araçlarımızı ilk aldığımız durumları ne olursa olsun bir müddet sonra aracın her türlü aksamında çeşitli sorunlar çıkmaya başlar ve sorunlu parçanın tamir edilmesi veya parçanın yenilenmesi gerekebilir. İşte bu noktada aracımız için yedek parça ihtiyacı doğar ve aracımız için en uygun parçanın seçimi aracımızın sağlığı açısından son derece önemlidir. Aracınız için yedek parça temini yaparken birkaç önemli nokta mevcuttur bunlardan ilki aracın normal akışına zarar vermeyecek orjinal yedek parça kullanımıdır çünkü kullanılan yan sanayi ürünler aracınızın ileride daha sıkıntılı durumlara düşmesine yol açabilir. Diğer bir konu ise alacağınız yedek parçanın bütçenize uygun olmasıdır. Aracı oluşturan her bir parça kaza eskime bozulma gibi nedenlerden dolayı değiştirilebilmektedir. Ancak genel olarak değiştirilen yedek parçalar hava filtreleri yağ filtreleri aydınlanma aksamları ve motor parçalarıdır.

Yedek Parça Alırken nelere Dikkat Edilmeli

Aracımız için ihtiyaç duyulan yedek parça temin ederken dikkat edilmesi gereken unsurlar kısaca şunlardır;

  •  Aracınızın sağlığı ve değer kaybı olmaması için aracınıza uygun orijinal parça kullanımı son derece önemlidir.
  •  Orijinal olması herhangi bir kaza durumunda sigorta ve kasko açısından önem arz etmektedir
  •  Alacağımız yedek parçanın faturalı olmasına dikkat etmemiz gerekmektedir. Fatura almamışsak bile sözlü bir şekilde garanti istememiz ileride doğabilecek zararlarda güvence altına alınmamızı sağlar
  •  Alacağımız yedek parçanın aracın genel aksamına zarar vermeyecek ve aracımıza uyumlu olması gerekmektedir.
  •  Araca kişisel isteklerinize göre ekleyeceğiniz bir parçanın aracın herhangi bir aksamına, performansına ve sürüş kalitesine zarar vermemesine özen göstermeliyiz. Oto yedek parça alımı gördüğünüz gibi ciddi anlamda önem taşımaktadır. Sizlerin de aracınıza ihtiyaç duyduğunuzda alacağınız yedek parçalarda değindiğimiz konulara dikkat etmenizde fayda vardır.

Yedek parça konusunda bilgi almak için ustaya sor platformumuzu kullanabilir, ustalarımıza yedek parça ve ücretleri hakkında soru sorabilirsiniz.


www.zencar.com.tr sitemizi takip ederek benzer içerik ve yazıları okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Zencar Oto Servis İstanbul Bağcılar da yedek parça konusunda da size hizmet vermektedir. Aracınızın yedek parça ihtiyaçlarını en uygun fiyatlara temin edip ustalarımız aracılığıyla parça değişimi işlemlerini yaptırabilirsiniz.


YORUM YOK

YORUM YAZ

FİYAT TEKLİFİ İSTE

YUKARI