Tramer Kaydı Nedir

SERGEN DEMİRCAN / 23.10.2021 / SON DÜZENLEME 2019-04-11 11:47:58
Tramer Kaydı Nedir

Tramer kaydı nedir, nasıl sorgulanır ve tramer kaydını kimler düzenler gibi sorulara cevap vererek. Tramer kaydının neden önemli olduğunu açıklamaya çalıştık.

Tramer Kaydı Nedir?

Tramer kaydı herhangi bir araca ait olan trafik sigortası, kasko ve çeşitli sigortalar hakkında poliçe düzenleyebilmek amacıyla oluşturulmuş bir veri merkezidir. Tramer sisteminin en avantajlı yönü ise birçok bilgiye aynı anda sahip olabilmemizi sağlar. Böylece hem uzun zaman alan araştırmaları yapmak zorunda kalmayız hem de hem de zamandan tasarruf edebiliriz.

Tramer sorgulaması özellikle ikinci el araç alım satımlarında son derece önemlidir araç satın alırken aracın hasar kaydı olup olmadığı varsa kusur oranları sigorta durumları öğrenilerek satın alımlarda önemli bir referans olabilmektedir.

Tramer Kaydı Nasıl Sorgulanır?

Tramer veri sisteminden birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Kasko poliçesi, hasar kaydı, sigorta poliçesi, kusur oranları gibi bilgilere ulaşıp bilgi edinebilirsiniz. Bu bilgilere ulaşabilmek için sizden plaka bilgisi, şasi no, T.C. kimlik bilgileri istenebilir bilgi alabilmek için bu bilgilerin doğru ve eksiksiz girilmesi gerekmektedir.

Tramer Kaydını Kimler Düzenler

  • Emniyet genel müdürlüğü
  • Sigorta acenteleri
  • Türkiye sigorta birliği
  • Eksperler
  • Sigorta aracı kurumları
  • Hazine müsteşarlığı sigortacılık genel müdürlüğü

Tramer kaydına online olarak www.sbm.org.tr sitesinden bakabileceğimiz gibi SMS yoluyla da öğrenebiliriz.

Tramer kaydı her araç alım satım işleminde kontrol edilmesi gereken bilgileri içerisinde barındırdığı için geniş bir veri sistemidir. Satın aldığımız araçlarda daha sonra beklenmeyen sorunlar çıkmaması için tramer sorgulama işlemi ihmal edilmeden yapılmalıdır.

Tramer kaydı ile ilgili dikkat edilecek en önemli unsur şüphesiz araç sahiplerinin aracını satarken yaşayacağı zorluklardır. Bu yüzden de genelde konu hakkında deneyimli araç sahipleri hasarlı araçları tramer kaydı oluşmasın diye cebinden nakit ödeyerek tamir ettirebiliyor. Aynı şekilde bazı kişiler de kaza yaptıktan sonra sigortası olan araçlarını bilmeden kendi cebinden tamir ettirebiliyor. Bunun gibi bilgisizliğe bağlı bir çok hata yapılabiliyor, bu nedenle de biz istiyoruz ki insanlar bilgi sahibi olsun ve kolayca tamir edilebilecek hasarlar için serviste parça değişimi yaptırmak zorunda kalmasın. Bunun için ustaya sor platformunu oluşturduk. Ustalarımız sizlerden gelen soruları cevaplayarak az çok yol göstermeye, yardımcı olmaya çalışıyor. Ayrıca İstanbul Bağcılar Mahmutbey'de bulunan oto servisimize başvurarak bilgi alabilirsiniz.

 

İstanbul Bağcılar Mahmutbey de bulunan zencar oto servise gelerek araç folyo kaplama hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Fiyat öğrenmek için bizi arayabilir ustaya sor platformu üzerinden sorabilirsiniz.

 

YORUM YOK

YORUM YAZ

FİYAT TEKLİFİ İSTE

YUKARI