Modifiye Nasıl Yapılır

SERGEN DEMİRCAN / 23.10.2021 / SON DÜZENLEME 2019-04-11 11:53:22
Modifiye Nasıl Yapılır

Araba ilk icat edildiği günden bu güne her zaman görsel olarak iyileştirilerek insanların beğenebileceği şekilde geliştirildi. Modifiye var olan geliştirmelerle yetinmeyenlerin fazlasını istemesi üzerine ortaya çıkmıştır.

Modifiye Nedir?

İngilizce modified kelimesinin Türkçe karşılığı olarak karşımıza çıkan modifiye değiştirmek kişiselleştirmek ayarlamak anlamlarına gelmektedir. Teknik olarak ise bir şeyin üzerinde değişim meydana getirecek şekilde farklılaştırmaktır. Modifiye genel olarak otomobil sektöründe kullanılmakta olup her geçen gün geliştirilmektedir.

Modifiye denildiğinde akla ilk gelen iki türü vardır birincisi dış görünümünü değiştirmek için yapılan modifiye ikincisi ise aracın iç aksamına yani motor başta olmak üzere aracın gücüne yönelik yapılan modifiye. Yaygın olarak kullanılan ise tabi ki dış modifiyedir daha az maliyetle daha fazla değişiklik imkanı sağlamaktadır. İç modifiye ise daha çok motor sporları ile uğraşanların tercih ettiği türdür ve doğal olarak biraz daha maliyetlidir.

Bir aracı modifiye etmek zaman, sabır ve dikkat gerektiren bir iş’tir özellikle iç modifiye yapılırken aracın gücünü arttırmak ile yetinilirse ciddi kazalara maruz kalınabilir bunun için aracın gücüyle birlikte güvenlik önlemlerinin de arttırılması gerekmektedir.

Modifiye Çeşitleri Nelerdir

Modifiye iç modifiye ve dış modifiye olarak ikiye ayrılır bunlarda kendi içerisinde alt başlıklara ayrılır;

Dış Modifiye

  • Cam filmi
  • Cam kitleri ve neon aydınlatma
  • Jant ve lastikler
  • Rüzgârlık(spoiler)
  • Spor amortisörler

İç Modifiye

  • chip tuning
  • nitro oxide system (NOS)
  • Hava filtresi ve egzos
  • Blow-of valve

Modifiye Nasıl Yapılır


Modifiye'nin tanımını yaparak iç ve dış olarak ikiye ayrıldığına değindik, peki modifiye nasıl yapılır?

Daha önce söylediğimiz gibi modifiye bir tür var olanla yetinmeme, farklı olanı isteme ve bir şekilde dikkat çekme öne çıkma amacıyla araç üzerinde yapılan değişikliklerdir. Modifiye yapmayı düşünenler ilk olarak sahip olduğu araç üzerinde yapacağı değişiklikleri planlar. Eğer iç modifiye yapacaksa o araç üzerinde çalışma yapan profesyonel bir firma bulmakta fayda var. Zira iç modifiye hem ekonomik hem de doğru yapılmadığında can yakabilir. Zira uygun olan bütün elektronik ve mekanik aksamlar performansı artıracak şekilde değiştirilir ve/veya geliştirilir. Eğer sadece dış modifiye yapılacaksa burada da tasarım ön plana çıkmaktadır. Yine alanında profesyonel çalışanlara sahip tecrübeli kurumlardan destek almakta fayda var. Eğer hem iç hem dış modifiye aynı anda yapılacaksa her ikisini de yapan kurumlara ulaşmak gerekiyor. Fakat sadece bu işi yapan firmalar çok yüksek bedellere araç modifiyesi yapıyorlar. Araca göre modifiye aracın değerinin üstüne çıktığı hatta iki katı masraflara tamamlanabildiği oluyor. Uygun bütçeli modifiye yapmak isteyenler için de 2 seçenek öne çıkıyor, birincisi araştırma yaparak kendi imkanlarıyla tek tek parça alıp bi ustaya taktırmak ya da özel servislerden destek istemek mantıklı olacaktır. Özel servis genelde ek ücret almaz, gerekli parçaları kendi imkanlarını kullanarak en uygun fiyatlara temin ederek standart işçilik ücretini alarak dışarıda çok yüksek ücretlere yapılan modifiyeyi uygun fiyatlara yaptırabilirsiniz. 

Modifiye hakkında daha fazla bilgi alabilmek için Ustaya Sor platformu üzerinden sorularınızı sorabilirsiniz. Dilerseniz telefon üzerinden ya da doğrudan İstanbul Bağcılar Mahmutbey'de bulunan servisimize gelerek bilgi alabilirsiniz.

 

İstanbul Bağcılar Mahmutbey de bulunan özel servisimizde modifiye ve araç kaplama üzerine çalışmalar yapılmaktadır.

 Zencar Özel Servis Tanıtım Videosu

Bu video ile zencar özel serviste yapılan çalışmalar hakkında bilgi vermeye çalıştık. Türkiye'de ilk olan A'dan Z'ye servis konsepti ile özel servise ve araca dahil her alanda hizmet vermekteyiz. Bizler için kaliteli hizmet ve uygun fiyat müşteri memnuniyeti için en önemli değerlerden biridir. YouTube kanalımız üzerinden örnek uygulamalı videolarımızı izleyerek bilgi alabilirsiniz. 

Ayrıca sizler için hazırladığımız servisimize gelmeden sorularınızı sorabileceğiniz ustaya sor platformu üzerinden ürün hizmet ve fiyatlarımız hakkında bilgi alabilirsiniz.

WhatsApp üzerinden fiyat bilgisi almak için: 0555 167 4045 numaralı telefona aracın görsellerini gönderebilirsiniz.

Zencar YouTube Sayfamız üzerinden yayınladığımız videolardan bazıları: 

YouTube kanalımıza abone olarak güncel videolarımızı takip edebilirsiniz. 

YORUM YOK

YORUM YAZ

FİYAT TEKLİFİ İSTE

YUKARI