Göçük hasarlı Mercedes değer kayıpsız düzeltme işlemi

SERGEN DEMİRCAN / 23.10.2021 / SON DÜZENLEME 2020-07-23 14:14:15
Göçük hasarlı Mercedes değer kayıpsız düzeltme işlemi

Göçük hasarlı Mercedes marka araç, değişim ya da boya yaptırmak amacıyla başvurmuştur. Araç boyasız göçüğe uygun olduğu için boyasız göçük yaptırmaya karar vermiştir.

Bu içeriğimizde zencar özel servis olarak YouTube kanalımızda başlattığımız "Boyasız Göçük Düzeltme" hakkında bilgi vereceğiz. Bildiğiniz gibi Türkiye piyasasında araçtaki değişen parça, boyalı parça ciddi anlamda değer kaybettirmektedir. Bununla ilgili yaygın kanı değişen parça daha yeni olduğundan daha iyi ya da boyalı parça yeni boyandığı için daha güzel gibi sanılsa da öyle değildir. Değişen parça kavramı galericilerin araç satın alırken aracın  değerini düşürmek için kullanılan bir yöntem olarak başladıysa da altında yatan fikir hep "Araç boyalı ya da değişen ise bir kazaya karışmış ve ciddi anlamda hasar görmüş olabilir" olarak görülmektedir. Yani araç satın alan kişi aracın kazaya karışma ihtimalinden dolayı almak istemiyor. Bu da ister istemez satılmayan aracın değerinin düşmesine neden oluyor. Büyüyen sektör oto ekspertiz firmaları ile aracın boyalı ya da değişen parçaları üzerine odaklanarak aracın motor, yürür ve diğer önemli aksamlarını kontrol ederek alıcıya rapor sunuyor. Alıcının bu raporu istemesinin en önemli sebebi, satın almayı düşündüğü aracın vereceği paraya değer olup olmamasını anlamaktır. Bu sayede aracı satın alıp almamaya karar verecek ya da ona göre satıcıyla pazarlık edecektir. Sektörün bizim kısmımızda ise boyalı ya da değişen parçalı aracın değerinin kaybetmesine bir çözüm sunmaktadır. Öyle ki, ortalama 100.000TL'lik bir araç tavanı boyalı ön kaput değişen ise 20.000TL'ye kadar değer kaybedebilir. Bunun sebebi araca takla atmış gözüyle bakılmasıdır. Fakat tavanı ya da ön kaputu boyalı her araç takla atmayabilir. Zira takla atmış aracın tavanı ya da ön kaputu boyasız göçük ile hatta bazen boya ile bile kurtarılmayacak kadar ağır hasar almıştır. Aracı yeniden toparlamanın tek yolu parça değişimidir. Bu noktada takla atmamış ama çeşitli nedenlerden tavanı kaputu ya da sürtmeye bağlı çamurluklar kapılar hasarlı araçlar takla atmış ya da ağır kazaya karışmış gözükmesin diye boyasız göçük düzeltme uygulaması ile tamir edilebilir. Aşağıdaki videomuzda YouTube'da yayınladığımız Mercedes marka araçtaki boyasız göçük düzeltme işlemi hakkında bilgi alabilirsiniz.


İstanbul Bağcılar Mahmutbey de bulunan zencar oto servisimize gelerek ya da ustaya sor platformumuz üzerinden bize ulaşarak göçük hasarı fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Boyasız göçük düzeltme ihtiyacınız varsa mutlaka uygun bir göçük düzeltme merkezi bulmanız önemlidir. Aksi halde hem maddi hem manevi olarak zarar edebilirsiniz.

Zencar Özel Servis Kapsamında Verdiğimiz Hizmetlerden Bazıları


1 YORUM

  • Mustafa Keser
    2018-05-29 12:22:31
    Boyasız göçük düzeltme ücretleri hakkında bilgi alabilir miyim?

YORUM YAZ

FİYAT TEKLİFİ İSTE

YUKARI