Bmw 1 16 Boyasız Göçük Ve Değişensiz Parça Onarımı Macerası

SERGEN DEMİRCAN / 23.10.2021 / SON DÜZENLEME 2018-11-30 11:12:39
Bmw 1 16 Boyasız Göçük Ve Değişensiz Parça Onarımı Macerası

Bmw 1 16 sahibi Selim Bey aracıyla otobanda seyir halindeyken içinde 6 aracın hasar aldığı bir zincirleme kazaya karışmıştır.

Bmw 1 16 sahibi selim bey aracıyla otobanda seyir halindeyken 6 aracın karıştığı bir zincirleme kazaya karışmış selim beyin aracının sağ ön kapısında ve arka kapısında, sağ ön tampon ve çamurluklarında ciddi anlamda hasarlar oluşmuştur. Aracını ilk aşamada bmw yetkili servisine götüren selim beye aracının hasarlı parçalarının onarılmasının mümkün olmadığı sadece değiştirebileceklerini söylemişler selim beyde internet ortamında farklı çözüm yolları ararken ZENCAR ın yapmış olduğu boyasız göçük uygulamalarını ve değişensiz parça onarımlarını görmüş ve zencar ile iletişime geçmiş ve durumunu anlatarak aracının hasarlı görsellerini ilk aşamada göndermiştir. 

Aracın hasarlı görsellerini alan zencar yetkilileri uzman ekibiyle görselleri inceledikten sonra aracın hasarlı halini görmek istediler. Aracını bağcılarda bulunan Zencar servisine getiren selim bey zencar yetkilileriyle aracı hakkında detaylı bir görüşme yapmıştır. Yapılan görüşme sonrasında aracının sağ ön ve arka kapısında bulunan hasarların boyasız düzeltme şeklinde halledilebileceğini tampondaki hasarın ise plastik kaynak makinesiyle onarılarak parçaları değişmeden halledilebileceği selim beye söylenmiştir.

Selim beyin aracında bulunan hasarların onarımı noktasında parçaların değişmeden onarılması ve boyasız göçük düzeltme konularının yanı sıra zaman ve maliyet karşılaştırılması yapılarak parçaların değişmesine oranla daha kısa zamanda ve daha az maliyetle onarımın gerçekleştirilecek olması selim bey tarafından da ciddi anlamda memnuniyetle karşılanmıştır.

Boyasız göçük düzeltme ve parça değişensiz onarımın yapılacak olması aracın değer kaybı noktasında minimum 15 ile 20 bin lira arasında bir artı değer kaybının da önüne geçilmiş oldu.

Selim beyin aracının onarımı yaklaşık 2 hafta gibi bir süre içerisinde tamamlanmıştır parçaların değişmesi durumunda ise yasal prosedürler ve parça bekleme süreleri göz önüne alındığında yaklaşık olarak aracın onarımı 2 hafta daha erken bitirilerek selim beye teslim edilmiştir.

YORUM YOK

YORUM YAZ

FİYAT TEKLİFİ İSTE

YUKARI